תאטרון

הבמה כולה שלך...

5 יחידות לימוד |

לימודי התאטרון תורמים לפיתוח עולמו התרבותי של התלמיד/ה ולחיזוק הביטחון ותחושת הערך העצמי.

התאטרון מעצים את היחיד בתוך קבוצה ומפתח מיומנויות למידה, חקר וביטוי מילולי.

דרך קריאת המחזות והצפייה בהצגות התלמידים זוכים לעסוק בסוגיות אסתטיות ופילוסופיות רחבות, לדוגמה: מהות החיים ומשמעותם, תפקידה של האמנות בחברה, מאבק הפרט על חירותו וחיפוש זהות אישית ולאומית.

ישנו דגש מיוחד על מיומנויות של חקר מתוך חיבור לעולמם האישי של התלמידים. דרך הלמידה בתיאטרון היא קבוצתית במהותה ועל כן נוצרת העצמה של היחיד בתוך קבוצה.

הלימודים במגמת תאטרון מחברים בין לימוד עיוני ללימוד מעשי. האפשרות ללמוד בדרך חוויתית ולעסוק בשאלות ונושאים שהתלמידים בוחרים הופכת את הלמידה לרלוונטית ומגבירה את המעורבות האישית והאקטיבית של הלומד/ת.

לימודים

עיוניים

קריאת מחזות, עיון במאמרים וצפייה בהצגות, שבאמצעותם פוגש/ת התלמיד/ה קשת רחבה של דמויות מתרבויות שונות ומתקופות שונות. באופן זה נחשפים התלמידים לדילמות ולקונפליקטים אנושיים מגוונים ויכולים לבחון באופן ביקורתי את עמדותיהם ביחס לסיטואציות אנושיות מורכבות.

 

בתהליך הלמידה התלמידים/ות רוכשים מיומנויות חשובות:

חשיבה עצמאית, ביקורתית ויצירתית; שאילת שאלות; בניית טיעונים פרשניים מנומקים; חשיבה הקשרית; השוואה ועוד.

לימודים

מעשיים

התנסות במשחק, תנועה, בימוי, תחומי עיצוב שונים - תפאורה, תאורה, תלבושות, מוסיקה וסאונד. 

ההתנסות המעשית בתחומי היצירה השונים מזמינה את התלמידים למסע היכרות אינטימי וחווייתי עם עצמם ועם עולמם הפנימי של חבריהם לעשייה.

עבודת השחקן על טקסטים, תרגילי משחק ואימפרוביזציות מסייעים להעשרת השפה ומפתחים את כושר ההבעה האישית של התלמידים/ות בעל פה ובכתב. כמו כן, מושם דגש על פיתוח מודעות להגייה (דיקציה), שפת גוף ועמידה מול קהל.

הפקות י', י"א, י"ב - העבודה על ההפקות בכל שלושת השנים מזמנת לתלמידים/ות התמודדות מאתגרת עם עשייה יצירתית ועצמאית, המשלבת חקר בנושאים שמעניינים אותם והגעה לתוצר מקצועי ברמה גבוהה. בדרך הם רוכשים הרגלים חשובים, כגון: אחריות אישית וקבוצתית, עמידה ביעדים לפי לוח זמנים, התגברות על קשיים, פתרון קונפליקטים בין אישיים בדרך בוגרת, עבודה קשה ועוד.

לימודי התאטרון הם הרבה מעבר למבחן בגרות. הידע, המיומנויות וההרגלים שהתלמידים רוכשים בדרך, החוויות המרגשות וההתמודדות עם אתגרים יחד כקבוצה מציידים אותם במתנות חשובות להמשך חייהם, בכל דרך שיבחרו בה.

גלריית תמונות
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

בית חינוך גליל מערבי, ת.ד 56 נהריה. טלפון 04-9933333  פקס 04-9520252

דואר אלקטרוני 1galilmaaravi@gmail.com

מסלול אישי להצלחה

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now